Ahmet ERMİŞ

Ahmet ERMİŞ


Siyaset kenarda beklesin

21 Ekim 2019 - 11:43

Farkındaysanız acayip hızlı bir gündemin içerisindeyiz…

Her ne kadar tamamen genel politikalar üzerinden kendimize malzeme çıkarsakta yerele yeteri kadar etkisi oluyor diye düşünüyorum.

Öncelikle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin kuzeyinde ülkemizi tehdit eden PKK ve PYD terör örgütlerine karşı başlattığı “Barış Pınarı Harekatı” sahada amacına ulaştı. Mehmetçiğimizin sınır ötesinde verdiği mücadele tüm Dünya’nın ağzı açık seyrettiği kutlu bir zaferle neticelendi. Emin olun bu zafer, milletin sinesine gurur abidesi olarak işlendi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu başta terör örgütlerine, ardından bu teröristlere ekonomik ve lojistik destek verenlere ciddi yara açtı.


Apar topar Türkiye’ye gelen çıyanın başları, masada anlaşmaya varmak zorunda kaldılar. Şimdi Devletimizin kendilerine geri çekilmeleri için verdiğimiz sürenin dolmasını bekliyoruz. Baktık taahhüt yerine gelmiyor, kaldığımız yerden daha şiddetli bir azap o pislikleri bekliyor inşallah… Türkiye’nin haklı davasında taviz vermemesi bu saatten sonra en önemli adımlardan birisi olacaktır. Ben gelecek adına müthiş bir oyunun bozulduğuna inanıyorum. Güçlü bir devlet olduğumuzu tüm Dünya bir kez daha görmüş oldu. Ben tekrar başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye özellikle teşekkür etmek istiyorum. Tarih sizleri bu cesur ve kararlı duruşlarınızdan dolayı asla unutmayacaktır. Tabi Milli Savunma Bakanı Sayın Hulisi Akar, İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, MİT Başkanı Sayın Hakan Fidan ve Cumhur İttifakı’nın tüm gönül erleri ile gece gündüz Mehmetçiğimize fetih sureleriyle dua eden asil milletimiz, 7’den 70’e herkes teşekkürü hak ediyor. Verilen tüm görevleri eksiksiz yerine getiren aslan parçalarımız, yiğit Mehmetçiklerimiz ise alkışların en büyüğünü hak ediyor. Allah sizleri korusun ve yüceltsin inşallah. Rabbim gücünüze güç katsın. Bu vatan sizlere minnettardır. Şehitlerimize yüce Mevla’dan rahmet diliyor, gazilerimize acil şifalar niyaz ediyorum.

 

***

 

Hadi birazda yerele dönelim.
Bu aralar Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a yönelik hoşnut olmadığım yani uygunda görmediğim kapı ardından dediğimiz söylemler duyuyorum. Ne gariptir sanki eş zamanlı yayıldığını özellikle hissediyorum. Cumhur İttifakı adayı olarak seçmenin yüzde 47’sinin onay verdiği bir belediye başkanından bahsediyor olmakla beraber, eksiklerini de konuşmak, tartışmak, hatta eleştirilerimizi de yapmaktan geri durmamalıyız. Ama bunları şahsi hesaplar üzerinden yapmanın kimseye faydası da yok! Sayın başkandan beklentilerin çok fazla olduğunu eminim, kendisi de gayet iyi biliyordur. Öyle olmasa gecenin yarısı başkanlık makamının ışıkları yanar mıydı? Gece yarılarına kadar çalıştığına hatta bazen sabahladığına ben şahidim kardeşim.

Bakınız bazen benimde acaba bu işe ne zaman el atacak dediğim birçok konular var. Allah var bu satırlardan yazmak istediklerimde oluyor. Sonra diyorum ki acımasız olmanın âlemi yok! Geriye baktığımızda 7 aylık bir süreyi geride bırakan Başkan Bey’in ilçeye kazandırdıklarını düşününce vicdan muhasebesi yapmayı uygun görüyorum. İsterseniz şöyle hızlıca hayata geçen projeleri bir sıralayalım mı?

- 32 gözlü Tarihi Mimar Sinan Köprüsünün yenileme çalışmaları hız kazandı.
- Tarihi Vakkas (Kısa Köprüde) çalışmaları başlattı. Vatandaşın mağduriyetini önlemek adına yayalar için yeni bir geçit projesini onayladı.
- Köy köy gezerek muhtarlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit edip çözüm talimatı veriyor.
- Geçen hafta yarı olimpik yüzme havuzu için imzalar atıldı. Silivri’de gençlere yönelik yatırımda önemli bir adım atılmış oldu. Gençler ve çocuklar bayram edecek.
- Üreticiler için, tüketiciler için, hepimiz için, köy pazarı projesinin ilk etabı hayata geçti. Bu köy pazarı özlediğimiz beklediğimiz bir hizmet değil miydi? Silivrili artık buradan organik köy ürünlerini alabiliyor. Köylü yetiştirdiği ürünü gönül rahatlığı ile satabiliyor. Bu arada buraya bir parantez açmak istiyorum. Sayın Başkan’dan köylünün bir isteği daha var. Aracı olmayan köylü ürünlerini getirip götürmekte biraz sıkıntı yaşıyor. Bununla ilgili desteğinizi de esirgememenizi iletmemi rica ettiler. Bende buradan iletmiş olayım…
- Boşnak Bahçe düzensiz bir şekildeydi. Şimdi yeni bir nizam oluştu. Sahile gelen gün batımının keyfini çıkarıyor.
- Çiftçiler ve köylüler için yerli arpa tohumu ekimi başlayacak. Üstelik bir süredir çuval maliyetini ortadan kaldırma gibi gayreti de var. Şimdi de arpa maliyetini yok edecek çalışmayı Gümüşyaka’da başlattı.
- Benim en sevdiğim kısma geldik işte… Silivri bürokrasisi daha önce hiç olmadığı kadar el ele bir mesaj veriyor. Kaymakam, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, diğer kamu kurumları muazzam bir koordine var. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun söz verdiği yeni Emniyet Binasının ruhsatı onaylandı. Başkan Yılmaz geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. Bunların hepsine ek olarak Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı ve merkezi hükümet ayağında AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu’nun da katkıları bir kenara bırakılmayacak kadar önem arz ediyor. Belediye Başkanı ile Bozoğlu’nun arası limoni diyenlerinde art niyet içerisinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü aralarında güzel bir koordine var. Eminim bu kadar yoğunluk arasında atladıklarım olmuştur. Derdim eksiksiz bir yazı yazmak değil. Amacım gece yarılarına kadar çalışan bir adama haksızlık yapılmaması adına biraz daha anlayışlı olunması gerektiğini söylemek. Henüz yolun başında dediğimiz birisi, yıllardır el atılmamış sorunların çözümüne dokunuyorsa varsın siyaset biraz kenarda beklesin kardeşim…

 

***

 

Unutmadan haftaya güzel bir haberle başladık. Silivri Emniyet Müdürümüz Sayın Taner Ertürk, 2.Sınıf Emniyet Müdürü olarak terfi etti. Meslek hayatında başarılarının artarak devam etmesini gönülden isteyen birisiyim. Hem kendi güzel, hem de göreve geldiği günden beri ilçede muazzam işlere imza attı. Rütbe atlamasına rağmen görevine Silivri’de devam edecek olması da ilçemiz adına büyük kazanımdır. Kıymetini biliyorduk şimdi tescillenmiş oldu. Kendisini tebrik ediyor, hayırlı görevler diliyorum.    
Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR

  • 0 Yorum