Kaymakam Özel ve Başkan Yılmaz maske denetimi yaptı

  Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Cemil Erim ile birlikte Silivri’de koronavirüs tedbirlerini denetledi.


Kaymakam Özel ve Başkan Yılmaz maske denetimi yaptı

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 81 ilde “Sağlık için, hepimiz için” parolasıyla bugün Covid-19 tedbirleri denetlendi. Silivri’ye vekalet eden Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Erim ve ekipler gün boyu denetim yaptı. Vatandaşlara ve işletme sahiplerine sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarısında bulunuldu.
Denetimlerle ilgili açıklama yapan Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, “Bugün vatandaşlarımıza, esnafımıza, iş yerlerimize ve minibüs, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanan şoförlerimize ilişkin olarak gerekli uyarıları ve denetimleri arkadaşlarımız gerçekleştirdi. Tabi bu kurallara uymamız hepimiz için önemli, salgın hastalıkla mücadelemizde yol kat etmemiz, başarıya ulaşmamız, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamıza bağlı. Bu konuda da Silivri’de gerekli denetimleri yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. İşyerlerimizin, vatandaşlarımızın bu kurallara riayet etmesi salgın hastalıkla mücadele önem taşıyor. Bu dönemlerin hızlı bir şekilde atlatılması, salgının gidişatının durdurulması ve geriye döndürülmesi ancak bizim kurallara riayet etmemize bağlı. Hepimiz sağlığımız için temizlik, maske, mesafe diyoruz” şeklinde konuştu.
Denetimler sırasında Silivri Köy Pazarı esnafı Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel’e yöresel ürünlerden hediye etti.