Çizgi yazılım lisesi açılıyor!..

Merkezi Silivri'de bulunan Çizgi Kolejleri, ilçeye yeni bir eğitim yatırımı daha gerçekleştiriyor.

Çizgi yazılım lisesi açılıyor!..
12 Mayıs 2021 - 00:18 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 12:31
Reklam
Reklam

Dijital devrimin hızlanarak devam eden sürecine katkı sunma adına Çizgi Yazılım Lisesi yakında eğitime başlayacak. Programcılık mesleği öneminin arttığı günümüzde, yazılım ve kodlama dilini öğrenmek, Dünya ile rekabet edebilmenin temel şartı haline geldiğini vurgulayan eğitimci ve iş insanı Ulaş Velioğlu: "Türkiye’nin ilk özel Sağlık Meslek Lisesi, Türkiye’nin ilk ve tek Özel Tarım Lisesi, Türkiye’nin ilk ve tek gezici STEM Otobüsü projelerimizin ardından şimdi de Silivrimize, gençlerimizin eğitim geleceğine büyük bir yatırım yaparak, Çizgi Yazılım Lisesini eğitime açıyoruz" dedi. 

Yazılı bir açıklamayla bilgi veren Çizgi Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Velioğlu'nun ifadeleri şu şekilde:   

HEDEF YERLİ LİDER YAZILIMCILAR

Çizgi Yazılım Lisesi yerli yazılımcılar yetiştirerek, Türk programcı ve mühendislerle insanlığın geliştirdiği uluslararası teknolojiye büyük bir katkı vermeyi hedefliyor. Bu yüzden güçlü yazılım eğitimi içeriği oluşturarak, fark yaratan rekabet kabiliyeti yüksek gençler yetiştirmeyi hedefliyor. Çizgi Yazılım Lisesi'nin misyonu, ülkemizin ve dünyanın lider yazılımcılarını yetiştirmektir. Tüm eğitim sistemi ve müfredatını bu hedefe göre düzenlenmektedir.

ÖZGÜN EĞİTİM MODELİ

Çizgi Yazılım Lisesi'nde öğrenciler bir taraftn en üst standartlarda YAZILIM üzerine teknik eğitimler alırken, diğer taraftan yoğun İngilizce dersleri ve akademik derslerle ülkemizin ve dünyanın önemli üniversitelerine hazırlanacak. Teknik Dersler Yazılım dersleri ve diğer teknik dersler, uzman Bilgisayar- Yazılım  mühendisi  eğitmenler, tasarımcılar ve profesyoneller tarafından proje tabanlı olarak verilecek. İngilizce OXFORD UNIVERSTY işbirliğiyle İletişime dayalı yoğunlaştırılmış İngilizce programlarımızla öğrencilere hem günlük yaşantıda hem de mesleki çalışmalarda ihtiyaç duyacakları dil hakimiyeti kazandırılacak. Akademik Dersler Çizgi Koleji'nin eğitim-öğretim alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman öğretmen kadrosuyla, genel akademik derslerde başarılı öğrenciler yetiştirilecek. 

ULUSAL VE ULUSLARARASI KURULUŞLARLA İŞ BİRLİĞİ 

Çizgi yazılım Lisesi OXFORD UNIVERSTY PRESS ile öğrencilerine en üst seviye İngilizce eğitimi vermekle beraber uluslararası teknoloji kuruluşları GOOGLE ve MICROSOF ile iş birliği yaparak her türlü teknoloji imkanlarından faydalanmalarını sağlayacak. GAMELAB İstanbul, WEX ROBOTICS gibi kuruluşlarla yaptığı anlaşmalarla, öğrencilerinin ulusal ve uluslararası birçok proje yarışmalarına katılmalarını sağlayacak.

EĞİTİMİN SİLİKON VADİSİ

Çizgi Yazılım Lisesi'nin kampüsü, öğrencilerin ürün geliştirme çalışmalarını desteklemek amacıyla bir ar-ge merkezi konseptinde tasarlandı. Kampüs, konsept çalışmalardan yayınlamaya kadar yazılım geliştirme hattının tüm aşamalarının yürütülebileceği imkan ve ekipmanla donatıldı. Yazılım geliştirme çalışması, projelendirmeden programlamaya, yayınlamadan dağıtıma kadar birçok aşamayı içeriyor. Okul kampüsü, öğrencilerin yazılım çalışmalarının her aşamasında ihtiyaç duyacağı teknik imkanları sağlayacak şekilde özel olarak tasarlandı.

ÖĞRENCİ KABÜLÜ MÜLAKATLA OLACAK  

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında faaliyetine başlayacak Çizgi Yazılım Lisesi’ne öğrenci kabulü akademik kurul tarafından yapılacak ön mülakattan sonra gerçekleşecek.  
Ön başvurular web sitesi üzerinden alınmaya başlandı. www.cizgiyazilimlisei.com web sitesindeki ön başvuru formunu dolduran öğrencilere,  LGS puanı, mülakat puanı ve diğer kriterler üzerinden çeşitli burslar verilecek.

KIZ ÖĞRENCİLERE POZİTİF AYIRIM YAPILALACAK

Ülkemizin geleceğin de önemli rol oynayacak yerli yazılımcıları yetiştirecek ÇİZGİ YAZILIM LİSESİ, adaylara uygulayacağı çeşitli alanlarda burslar verirken kız öğrencileri teşvik etmek amacıyla ayrıca bir bursluluk kalemi uygulayacak.


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
40 bin balya saman bedava dağıtılıyor
40 bin balya saman bedava dağıtılıyor
Bulgaristan'da seçim tekrar yapılacak!
Bulgaristan'da seçim tekrar yapılacak!