Çocuklar, İyilikhane Çocuk İftarı'nda buluştu!

Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik yardım çalışmaları yapan İyilikhane Çocuk Derneği, düzenlediği 3. Çocuk İftarı ile yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdü.

Çocuklar, İyilikhane Çocuk İftarı'nda buluştu!
12 Haziran 2018 - 12:49
Reklam

Çocukların zihinlerinde hoş bir ramazan hatırası bırakmak, kardeşlik ve birlik duygularını pekiştirmek amacıyla düzenlenen iftarda Türk ve Suriyeli yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar ve aileleri ile dernek gönüllülerinden oluşan 500 kişi misafir edildi.
İftar öncesi İyilikhane gönüllüleri ile bir araya gelen dört yüze yakın çocuk; yüz boyama, origami etkinleri, palyaço oyunları ve lunapark alanındaki oyuncaklarla doyasıya eğlendi.
İftar saatinin yaklaşması ile çocuklar ve aileleri yemek alanına geldi. İftar öncesi aileleri selamlamak üzere kısa bir konuşma yapan İyilikhane Çocuk Derneği Başkan Yardımcısı Zeynep Sena Soyyiğit, çocuklarla birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını, onların yüzlerindeki gülümsemenin paha biçilemez olduğunu ifade etti. Davetlerine icabet ettikleri için ailelere ve organizasyonda özveriyle çalışan tüm gönüllülere, iftar ikramında bulunan bağışçılarına teşekkür etti.  9 yaşındaki Suriyeli Abdurrahman’ın Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından davetliler ezanla birlikte dualarla oruçlarını açtı. İftardan sonra dağıtılan pamuk şekerler ve dondurmalarla mutlulukları bir kat daha artan çocukların servislerle evlerine döndürülmesi ile program sona erdi.

 

HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ BEKLENİYOR

İyilikhane Çocuk Derneği, "Çocukların Neşesi, İyiliğin Vesilesi Ramazan" sloganıyla yetim, mülteci, ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet ve kumanya yardımında bulunarak çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bayramlık bedelini 100 TL ve kumanya bedelini 80 TL olarak belirlediği kampanyasına tüm hayırseverlerin desteğini bekliyor. Bir çocuğun daha bayram sabahına mutlu uyanmasına vesile olmak isteyen iyilikseverler, www.iyilikhane.org.tr adresinden online bağış ile, 0212 807 07 09 numaralı dernek telefonunu arayarak veya dernek hesaplarına havale/EFT ile zekat, fitre ve sadaka bağışlarını İyilikhane'ye ulaştırabilirler, bayramlık giydirme, aile tespit ve yardım dağıtım çalışmalarında gönüllü olarak görev almak için dernek ile irtibata geçebilirler.

 

 

 

 


Editor:  Yörünge Haber

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x