Faruk Menteşoğlu'na 1 yıl 4 ay hapis cezası

Samsunspor efsane Başkanı Hasbi Menteşoğlu’nun oğlu Faruk Menteşoğlu, kullanmış olduğu Facebook hesabından AK Parti Samsun eski İl Başkanı Adem Güney hakkında yayınladığı mesajı nedeniyle Samsun 9. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl 4 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Faruk Menteşoğlu'na 1 yıl 4 ay hapis cezası
21 Kasım 2019 - 13:23
Reklam
Reklam

Hasbi Ağa’nın oğlu Faruk Menteşoğlu’nun 18 Mart 2019 tarihinde kendisine ait Facebook hesabından yaptığı “Av. Adem Güney Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ihanet etmiş ve FETÖ’cülerin davalarında avukatlık yapmıştı. Şimdi de PKK’nın ittifak adayına Atakum’da çalışıyor mu?” şekkinde paylaşım yaparak Adem Güney’e hakaret ettiği gerekçesiyle Samsun 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2019/250 Esas No’su ile dava açılmıştı.
Hakaret suçu işlendiği gerekçesiyle Samsun 9. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın 2. duruşmasında mahkeme gerekçeli kararını verdi. Mahkeme Başkanı, Faruk Menteşoğlu’nun Av. Adem Güney’e yapmış olduğu paylaşım ile hakaret ettiğine hükmederek Menteşoğlu’na 1 yıl 4 ay 10 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.
Mahkemenin verdiği kararın hukuki olmadığını savunan Menteşoğlu, “Yağmış olduğum paylaşımda hakaret kastı yok. Adem Güney Samsun’da Ak Parti’nin il başkanlığını yapmış bir isimdir ve buna rağmen FETÖ’cü isimlerin davasına bakmıştır. Bu konuda eleştirilerim nedeniyle daha öncede hakkımda suç duyurusunda bulunmuş ve savcılık takipsizlik kararı vermiştir. Bu paylaşımımda da bir ithamda bulunmamış kamuoyunda konuşulan iddiaları sormuşumdur. Mahkeme soru sormamı suç olarak algılamıştır. Verilen bu karar Yargıtay, Anayasa Mahkemesi ve AİHM’de birçok örneği olan düşünce özgürlüğüne vurulan bir darbedir. Bu nedenle verilen haksız ve hukuksuz kararı temyiz ettim” dedi.
-asikurtlar.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 saat sonra denizden sağ olarak çıkartıldı
4 saat sonra denizden sağ olarak çıkartıldı