'Saygın Emlakçılık' sloganı ile kuruldu

'Hedef Saygın Emlakçılık' sloganıyla, İstanbul'un farklı bölgelerinde faaliyet gösteren emlakçıların bir araya gelerek kurduğu İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü İşletme kooperatifi (İSTEB), güçlü kadrosuyla sektörde merhaba dedi.

'Saygın Emlakçılık' sloganı ile kuruldu
28 Temmuz 2019 - 19:48
Reklam

Dünyada ikinci emlak acenteları kooperatifi olma özelliği taşıyan İSTEB, Türkiye'de sektörün üniversitelerle iş birliğinin geliştirilerek, emlakçılık ile ilgili dünyadan örneklerle araştırmalar yapmak ve bu araştırmaları kitaplaştırarak belgesellerle sunmaya hazırlanıyor. Sektöre yeni girecek genç girişimcilere yönelik sertifikasyon eğitimleri vermek için de çalışmalar yapan İSTEB, sektörel sorunların düzenlenmesi ve denetlenmesi yönünde kamuyla sürekli iletişim halinde olacak. Kurucular arasında bölgemizin tanınmış ismi Silivri Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı ve Simge Emlak Değerleme sahibi Mustafa Altınkök'te bulunuyor.
“Emlakçılık saygın bir meslek olmalı”
 

İSTEB Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Özcan, İSTEB’i kurarken; hem emlak tüketicisinin ve yatırımcısının aldığı hizmetin kalitesini arttıracak çalışmalar yapmak, hem de İSTEB üyelerinin iş birliklerini geliştirecek kurallı, şeffaf ve güvenilir bir iklim oluşturmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi. Özcan, bu koşulları sağlayabilmek için uzun zamandır titiz çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Ümit ederiz ki çağdaş emlakçılık standartlarını önce kendi içimizde uygulayabilir; sonrasında emlakçılığın ülkemizde saygın bir meslek olmasına katkı sağlayabiliriz" dedi. 
 

Avustralya Emlak Ajansları Kooperatifi öncü
 

Özcan, kooperatifçiliğin dünyada çok yaygın, hakça bir bölüşüm ve iktisadi kalkınma modeli olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de birçok sektörde başarılı iş örnekleri olduğunu vurguladı. Ulvi Özcan şöyle devam etti: “Ülkemizde gıdadan, çiçek üretimine, eczacılıktan, savunma sektörüne kadar birçok alanda başarılı iş örnekleri bulunuyor. Hollanda’da sütçülüğün ve çiçekçiliğin yüzde 90’ın üzerinde bir oranla kooperatifler tarafından yapıldığını biliyor musunuz?  Neden emlakçılık sektöründe de olmasın dedik ve İSTEB’i kurduk. Dünyada Avusturalya’da 1960 yılında yedi üyeyle kurulan Avusturalya’da Estate Agents Cooperative bugün 400’ün üzerinde üyesi olan aktif kooperatiftir. İSTEB de emlakçılık sektöründe Türkiye’de bir ilk, dünyada ise ikinci olma özelliği taşıyor.” 


Editor:  Yörünge Haber

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Proje Volkan Yılmaz'dan onay İBB'den
Proje Volkan Yılmaz'dan onay İBB'den
Özkan Kerimoğlu, doktora unvanı aldı
Özkan Kerimoğlu, doktora unvanı aldı