Silivri'de botla denize açılan genç boğuldu

Silivri’de botla denize açılan 4 arkadaştan biri boğularak can verdi.

Silivri'de botla denize açılan genç boğuldu
21 Temmuz 2019 - 16:32
Reklam

Haber-Kamera: Alparslan ERMİŞ
İstanbul Silivri’ye günü birlik tatil için gelen 4 arkadaş, botla denize açıldı. Rüzgar nedeniyle alabora olan bot devrildi. 4 arkadaştan Emre A. boğularak can verdi. Olay, saat 13.00 sıralarında Selimpaşa Mahallesi Parkköy mevkiinde meydana geldi. Denize günü birlik tatil için gelen 4 arkadaş, botla denize açıldı. Bir süre sonra bot rüzgarın etkisiyle devrildi. Olayı gören vatandaşlar, kurtarmak için denize atladı. Görgü tanıkları, gençleri kurtarmak istediklerini civarda bulunan bir tekneden yardım istediklerini ancak teknenin kaçtığını söyledi. 
Gençleri kurtarmak için denize giren Cem Kurt isimli vatandaş, ölen genci kurtaramadığı için ağlarken, “Avlanan bir tekne vardı, kaçak midye çıkartıyordu. O kadar seslendik, kaçak midye avı yaptığı için bu kadar insanın gözü önünde kaçtı gitti. Burada can boğulurken, ahlaksız herif kaçtı gitti” dedi. 


Bir diğer görgü tanığı Murat Altunerli ise “Botla denize açıldılar, sonra bot altlarından kaydı. 3 arkadaş kıyıya doğru yüzmeye çalıştı. Öbürü elini kaldırdı, daha sonra çıkamadı” şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum