Reklam

Silivri'de eşek metrelerce traktör arkasında sürüklendi

Silivri’de bir sürücü, traktörünün arkasına bağladığı eşeği metrelerce sürükledi. Vatandaşlardan yapılan ihbar üzerine sürücü gözaltına alınırken, eşek ise korumaya alındı.  

Silivri'de eşek metrelerce traktör arkasında sürüklendi
23 Eylül 2020 - 11:27
Reklam
Reklam

Silivri Akören Mahallesi’nde bir sürücü, dün akşam saatlerinde traktörünün arkasına bağladığı eşeği metrelerce sürükledi. 50 metreden fazla sürüklendiği tespit edilen eşeği fark eden vatandaşlar, müdahale ederken olayı Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği’ne (HAYKURDER) bildirdi. Yaralı eşek ve yanında şoka girmiş bir halde bulunan siyah terrier köpek koruma altına alındı.
Eşeğin nakil edilmesi için araç bulunmayınca devreye İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Taner Ertürk ve TJK Yönetim Kurulu Üyesi Tuğban İzzet Aksoy girdi. HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı'nın talebi üzerine olay yerine Topaz Harasına ait nakil aracı sevk edildi. Yaralı eşek Silivri Belediyesine ait Rehabilitasyon Merkezine nakledildi.
Paçalı yaptığı açıklamada eşeğin dizinde çıkık, tendonarında hasar ve deri deformasyonları ile iç kanama riski olduğunu belirtti. Paçalı, eşeğin tedavi altına alındığını söyledi.
Gözaltına alınan sürücünün ise ehliyetsiz olduğu tespit edilirken hakkında işlem başlatıldı.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz, hayırseverlere teşekkür etti
Yılmaz, hayırseverlere teşekkür etti
Belediyeden yoğun hafta sonu mesaisi
Belediyeden yoğun hafta sonu mesaisi