Silivri'de esnaf yolda bulduğu 13 bin TL'yi sahibine teslim etti

Silivri’de bir esnaf, yolda yürürken bir poşet içinde bulduğu 13 bin TL’yi zabıta ekiplerine teslim etti. Ekiplere ulaşan paranın sahibi yaşlı kadın, parayı teslim aldı.

23 Eylül 2020 - 16:06 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 16:10
Reklam

  
Silivri’de lokanta işleten Tamer Duman isimli esnaf, müşterilerine yemek servisine çıktığı sırada yolda içi para dolu bir poşet buldu. İhtiyaç sahibi birinin düşürdüğünü düşünen Duman, Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne giderek durumu anlattı, parayı ekiplere teslim etti ve parayı bulduğu yerde bulunan taksi durağını bilgi verdi.    
Bir süre sonra taksi durağına gelen Asime Boruç isimli yaşlı kadın, durak görevlilerine para düşürdüğünü söyledi. Zabıta Müdürlüğü’ne giden Boruç, durumu ekiplere anlattı. Paranın sahibinin Boruç olduğunun anlaşılması üzerine parayı bulan Tamer Duman müdürlüğe davet edildi. Bir ineğini satarak elde ettiği parasını bulmanın mutluluğunu yaşayan Boruç, esnaf Duman’a yüz lira hediye etmek istedi. Duman ise kendisinin lokantasının olduğunu söyleyerek Boruç’u yemek yemeye davet etti.
Gözyaşlarını tutamayan Boruç, ekiplere ve Tamer Duman’a teşekkür etti.
Parayı bulan Tamer Duman, “Yemek servisi yaparken, taksi durağının önünde parlak bir poşet gözüme ilişti. Poşeti elime alınca paranın fazlalığı elime dolu geldi. Şüphelendim ve bunu birinin düşürdüğünü düşündüm. Biraz ileride 4 bayan gördüm. Kendilerine sordum, düşürdüğünüz paranız var mı diye sordum, onlarda yok evladım dediler. Zabıta ekiplerine teslim ettim. Durumu anlattım. Tutanak tuttular, beraber saydık. 1 saat sonra zabıta ekipleri çağırdı. Kadının sağ olsun dualarını aldık. Eve gittikten sonra fark ettiğini söyledi. Kızım, abi bize sormuştu değince uyandık. Büyükçavuşlu köyünden Silivri’ye gelmişler. Teşekkür etti. Bu paranın vatandaşın helal parası olarak, tekrar geriye kazanmasından mutluluk duydum. Herkesin kaybedince canının yanacağını bilen bir insanız. Mutlu oldum. Hepimiz böyle dürüstlükten, doğruluktan ayrılmayalım. Yapılan bir iyilikse ne mutlu bize. Keşke her gün bulsak, insanların kayıplarını ellerine ulaştırsak” dedi.     
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hazal Tektaş kimdir? Hazal Tektaş cinayeti ne zaman gerçekleşti?
Hazal Tektaş kimdir? Hazal Tektaş cinayeti ne zaman gerçekleşti?
Silivri'de fabrika yangını: 4 yaralı
Silivri'de fabrika yangını: 4 yaralı