Silivri'de gizemli hayırsever tüm borçları ödedi

Silivri'de ismini vermek istemeyen bir hayırsever, ilçeye bağlı mahallelerin bakkallarındaki veresiye defterlerini toplayarak, vatandaşların borçlarını ödedi.

Silivri'de köylülerin bakkallara olan borçlarını kapattı Silivri'de ismini vermek istemeyen bir hayırsever, ilçeye...

kasaba.tv paylaştı: 17 Nisan 2020 Cuma
17 Nisan 2020 - 13:51 - Güncelleme: 17 Nisan 2020 - 15:20
Reklam

Haber: ALPARSLAN ERMİŞ
Silivri'de isminin duyulmasını istemeyen bir hayırsever işadamı, ilçede bulunan mahallelerdeki bakkallardan veresiye defterlerini topladı. Mahalle bakkallarındaki binlerce liralık veresiye defterlerini toplayarak, vatandaşların borçlarını ödeyen hayırseverin ise adı bilinmiyor. 

Küçükkılıçlı Mahallesinde yıllardır esnaflık yapan Melek Ayata, "Vatandaşlardan bir tanesi gerçekten çok mağdur durumdaydı. Ayda 200-300 lirayı zor ödüyordu. Her gün ekmek almaya geliyor, gözümüzün içine bakıyordu. 2 çocuğu engelli. Bu borcun ödendiğini söyledik. Gözleri doldu, ağlayarak bize teşekkür etti" dedi.

Küçükkılıçlı Mahallesi eski Muhtarlarından İbrahim Ayata da, "Belediye Başkan Yardımcımız  Emre Hanım (Sarısaltıkoğlu) geldi. Veresiye defterini çıkartın dedi.2 bin 700 küsur rakamı kapattılar. Şaşırdık tabi, kim olduğunu da bilmiyoruz. Mağdur olan insanlar yardımı yapanlara da çok teşekkür etti" şeklinde konuştu. 

İki aileye bu konuda yardım yapıldığını söyleyen Alipaşa Mahallesinde esnaflık yapan Bahattin Eriş, "500 lira gibi bir rakam veresiye olarak silindi. Memnun oldular, şaşırdılar. Geçim derdi de var. Bu onlar için çok güzel fayda oldu. Özellikle Ramazan ayı da geliyor, bence çok güzel teşvik edilmesi gerekiyor" dedi. 
Borçların kapatılmasının ardından bakkalların önüne, "Bu esnafımızdan veresiye olarak alışveriş yapmış olan bütün vatandaşlarımızın 15 Nisan 2020 tarihine kadar olan veresiye borçları hayırsever bir vatandaşımız tarafından yapılan ödemeler ile kapatılmıştır" yazısı asıldı.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hayır sever allah senden razı olsun sen bu dünyada bir çok insanın yüzünü guldurup elinden tutup omz
  9 ay önce
  - serpil edirne
 • Hayır sever allah senden razı olsun sen bu dünyada bir çok insanın yüzünü guldurup elinden tutup omz
  9 ay önce
  - serpil edirne

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onlıne karneye 9 doğru yaklaşım
Onlıne karneye 9 doğru yaklaşım
Koronavirüs sürecinde vücut direncini artıracak öneriler
Koronavirüs sürecinde vücut direncini artıracak öneriler