Vali Ali Yerlikaya'dan tarihi köprü açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ziyaret etti. Vali Yerlikaya, ilçe de faaliyete başlayan Köy Pazarını inceleyerek üreticilerle sohbet etti.

Vali Ali Yerlikaya'dan tarihi köprü açıklaması
23 Eylül 2019 - 15:39
Reklam
Reklam

Haber-Kamera: Alparslan ERMİŞ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Silivri’de bir takım ziyaretlerde bulundu. Bugün saat 11.30’da İlçe Kaymakamı Ali Partal ve Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı makamlarında ziyaret Yerlikaya, yapılması planlanan projelerle ilgili bilgi aldı. Vali Yerlikaya, ziyaretlerin ardından tarihi Mimar Sinan Köprüsündeki çalışmaları yerinde inceledi.

 

2020 MAYIS AYINDA BİTİRİLECEK!

Yaklaşık 9 yıldır açılmayı bekleyen Mimar Sinan Köprüsüyle ilgili açıklamada bulunan Yerlikaya, “Silivrili kardeşlerimizin bir an önce Mimar Sinan üstadın yaptığı 348 metre uzunluğundaki köprümüzün üzerinden heyecanla yürümeyi beklediğini biliyoruz. Tarihi eserleri onarmak çok büyük bir keyif. İnşaat süreci çok uzun değil ama ona yol verecek bürokratik işlemleri yapmayla ilgili olan süreç biraz zaman alıyor. Biz bu köprüde de bu işin biraz zaman aldığını biliyoruz. İzin süreçleri bizi yordu. Kaynak sorunumuz yok. Haftaya da kurul üyelerimiz gelecek. 2020 Mayıs ayında burayı bitirmek gibi bir planımız var” dedi.    

 

YERLİKAYA KÖY PAZARINI GEZDİ

Vali Yerlikaya, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatıyla kurulan Köy Pazarı’nı da ziyaret etti. Üreticilerle sohbet eden Yerlikaya, turşuluk için biber hazırladı. Projeyi beğendiğini belirten Yerlikaya, ürünleri tek tek inceleyerek, eşiyle birlikte bir hafta sonu alışverişe geleceğini söyledi.

Ziyaretlerin ardından Vali Yerlikaya, ilçeden ayrıldı.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x