10 Mahalle mezarlığını Silivri Belediyesi temizledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mahalle mezarlıklardan sorunlu oldukları ot biçme işini Silivri'de tam anlamıyla yerine getiremedi.

10 Mahalle mezarlığını Silivri Belediyesi temizledi
24 Mayıs 2020 - 18:58 - Güncelleme: 24 Mayıs 2020 - 19:52
Reklam
Reklam

Bazı köylerde temizlik yapılmayacağına yönelik bilgilendirme olmayınca, Arife günü ve Bayramın 1.günü aileler mezarlıkları ziyaret edemedi. 
Muhtarlar Silivri Belediyesi'nden yardım istedi. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ekipleri göndererek kapsamlı bir temizlik yaptırdı. 

Çayırdere, Sayalar, Akören, Danamandıra, Ortaköy, Küçük Kılıçlı, Yolçatı, Eski Çanta, Büyük Kılıçlı ve Çanta mahallelerindeki mezarlıklarda ot biçme ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Muhtarlar, yapılan işlerden dolayı başkan Yılmaz'a tek tek teşekkür etmeye başladı. 

Yolçatı Mahalle Muhtarı Samet Aktaş:
Köyümüz mezarlığı ibb Mezarlıklar müdürlüğüne bağlı olmasına rağmen ve Mezarlıklar müdürlüğünün yoğunluğundan dolayı mezarlarımızı temizleyememiştir. bende Sayın Silivri Belediye Başkanımızdan rica da bulundum ve de belediyemiz Hızır gibi yetişti her zamanki gibi. Tüm köyümüz adına  Sayın Volkan Yılmaz Başkanım ve Tüm Belediye Çalışanlarına Teşekkürü Borç biliriz.

Akören Muhtarı Hüseyin Ergin:
Covid-19 salgını gölgesinde geçirdiğimiz Ramazan Bayramında, mezarlılarımızın temizliğini Belediye Başkanı #volkanyılmaz dan talebimiz doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılmıştır.
Tüm köy halkımız adına teşekkürlerimi sunarım.

Sayalar Mahalle Muhtarı Hüseyin Ece:
Sayın başkanım çok teşekkür ederiz mezarlığımız sayende temizlendi.İyi bayramlar. Küçükkılıçlı Mahalle Muhtarı Engin Girgin:
Köy mezarlığımız Bayram arefesinde Malesef Temizlenmemiştir. Temizleneneyeceği Söylenmediği için Önlemde Alamamıştık. Bayramın ilk Günü üstelik Sorumluluğu Olmamasına Rağmen Köylerdeki Mezarları Temizleten #VolkanYılmaz’a Çok Teşekkür Ederim. İyiki Varsın.

Çayırdere Mahalle Muhtarı Doğan Bilgiç:
"Silivri çayırdere mahallesi aile mezarlığından tüm vatandaşkarımın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum mezarlıkların Bakımı temizliği Silivri Belediyesinin sorumluluğunda olmasa Bile Silivri Belediye Başkanımız Bu sorumsuzluğa kayıtsız kalmamıştır. Bayram demeden seyran demeden temizlik ekibini gönderdiği için çayırdere mahalle halkı adına tüşekkürlerimi sunuyorum Allah razı olsun. "


Editor:  Yörünge Haber

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x