Başkan Yılmaz, "Herkes haddini bilecek!"

Terörist Nurettin Demirtaş’ın kitabının İBB tarafından satışa sunulması olay oldu. İYİ Parti CHP’ye rest çekerken MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz ‘Siz kimsiniz?’ diye sordu

Başkan Yılmaz, "Herkes haddini bilecek!"
12 Mart 2021 - 22:38
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Mart ayı 3'üncü bileşimi Kovid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında Avrasya Gösteri Merkezi'nde İBB Meclisi 1'inci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplandı.

Meclis oturumunda, SABAH gazetesinin duyurduğu terör örgütü suçundan cezaevinde bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş'ın ağabeyi olan PKK üyesi ve dağ kadrosunda bulunan 'Şiyar' kod adlı Nurettin Demirtaş'ın 'Onur Borcu' adlı kitabının İBB'ye ait İstanbulKitapçısı'nda satışa sunulmasına yönelik soru önergesi verildi. Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Ahmet Rasim Yücel tarafından verilen soru önergesinde, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait İstanbulkitapçısı'nda satışa sunulan ve terör örgütü PKK'ya üye olmak suçundan Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve hakkında yakalama kararı bulunan 'Şiyar' kod adlı Nurettin Demirtaş tarafından yazılmış 'Onur borcu' isimli kitap toplatılmıştır. Anılan kitabın İstanbul kitapçısı kitapevlerinde mevcut nüshalarına da el konulmuştur. Hakkında yakalama kararı bulunan terör örgütü mensubu bir kişinin yine terör propagandası yapan kitabının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kitap evlerinde satışa sunulmuş olması en hafif ifadesi ile büyük bir aymazlıktır ve ülkemizin PKK terör örgütüyle mücadelesine karşı büyük bir baltalama eylemidir. Bu eylemle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde terör örgütüne destek veren bir kuruluş haline düşürülmüş olmaktadır. Böyle bir durumun kabul edilemeyeceği açıktır" dedi. Komisyon Başkanı Yücel ise şu soruları İBB Başkanının cevaplaması için sordu:

*Terör Örgütü mensubu, kanun kaçağı bir kişi tarafından yazılmış ve terör örgütü propagandası yapan bir kitabın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kitabevlerinde satılmasının sorumlusu kim ya da kimlerdir?

*Bu kişiler hakkında hangi işlemler yapılmıştır?

*Aynı zamanda terör örgütüne yardım suçunu oluşturan bu eylemin failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuş mudur

*Aybüke öğretmeni, yatağındaki masum çocukları, anne karnında daha doğmamış bebekleri ve daha nice masumların katillerini aklamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kitapçısını paravan olarak kullanmanın seçim ittifakı ile ilgisi var mıdır?

*Bu yylem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın seçim zamanı gizlediği şimdilerde ise alenileştirdiği HDP-PKK ittifakını ödeye ödeye bitiremediği diyetinin bir yansıması mıdır?'DEVLET GEREĞİNİ YAPAR'

Verilen soru önergesinin ardından söz alan İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, soru önergesini kabul etmeyeceklerini belirterek eğer ortada bir suç varsa devletin gereğini yapacağını ve İBB bürokrasisinin eksikliği söz konusuysa da düzelteceklerini ifade etti. Soru önergesinin haddi aştığını belirtti. 

'HERKES HADDİNİ BİLECEK'

Söz alan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise "Burada soru önergesi verecek meclis üyesi arkadaşlar nasıl soru önergesi vereceklerinin icazetini Tarık Bey'den alacak değiller. Biz size eli kanlı terör örgütü üyesi demiyoruz. Ama eli kanlı terör örgütlerinin bebek katillerine ses çıkarmıyorsunuz, kol kola yürüyorsunuz, müsamaha ediyorsunuz diyoruz. Cezaevinde tutuklu bir terörist var Selahattin Demirtaş, onun da mahkeme kararı ile tutuklama kararı olan terörist bir kardeşi var ağabeyi Nurettin Demirtaş. Gazi Meclisimizin çatısı altında Nurettin Demirtaş'ın kitabının satılmasının ne ile açıklayacaksınız? Laf ebeliğiyle mi açıklayacaksınız? Yavuz hırsız gibi ev sahibini bastırma modeliyle mi açıklayacaksınız? Mikrofon sizde niye burada bu kitap satışa sunulur? Türkiye'de yazar mı bitti? Türkiye'de düşünen mi bitti? Felsefeci, filozof mu bitti? Niye terör örgütü üyelerinin kitapları bu gazi meclisin çatısı altında satılır hale geldi? İYİ Partili arkadaşlarımızın söyleyemediklerini ben söyleyeceğim. Türk milliyetçiliği fikriyatını savunduğunu söyleyeceksiniz ama bu milletin ocağına incir ağacı dikenlerle Büyükçekmece'de zeytin ağacı dikenleri kınayamayacaksınız. Ayıp size yazık size! HDP'nin eşbaşkanı Pervin Buldan bakın videoları izleyin terörist başı Abdullah Öcalan'dan başlıyor Duran Kalkan'a kadar isimleri tek tek sayıyor sırtımızı PKK'ya, sırtımızı YPG'ya dayadık diyor. Şunu bilin biz sırtımızı Türk milletine dayadık. Onun için bu anlamlı soruya verecek cevabınız yok onun için polemik yapıyorsunuz. İstanbullu size İstanbul'u yönetin diye metro problemini çözün diye ulaşım problemini çözün diye, dereleri ıslah edin diye, yolları yapın diye oy verdi. Size kendinize biçmeye çalıştığınız misyonu siz kimsiniz ya? 'biz bu milletleri bu hakları barıştıracağız' diyorsunuz. Kimsiniz siz kimsiniz? Büyükşehir Belediye Başkanının haddine midir? Bakın Türkiye Cumhuriyeti sınırları ötesinde savaş da yok terör örgütleriyle mücadele var. Herkes haddini bilecek" dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan ise "Bu polemiğin içine girmek istemeyiz ama eğer kültür yayınlarında bu kitap satılıyorsa biz bunun karşısındayız. Bu kitap satılamaz satılıyorsa da bir an önce çıkartılması için de gerekli girişimlerde bulunacağız İYİ Partililer olarak" dedi.

sabah


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Memleket sevdalisi
    1 ay önce
    ne kadar aci Bu güzel memleketimde bir yanda teror bitsin diye askerler ölürken diger tarafta terora yoldaslik yapan bir kesim bir türlü anlamak mümkün degil tero yoldaslari sizler bu memleketin cocugu degilmisiniz SIZ kimsiniz, nereden geldiniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alibey mahallesi baştan sona yenileniyor
Alibey mahallesi baştan sona yenileniyor
Ani işitme kaybı ihmale gelmez!
Ani işitme kaybı ihmale gelmez!