CHP'li Uzun'dan Özcan Işıklar'a yaylım ateşi

CHP'li meclis üyesi Devrim Uzun'dan Özcan Işıklar'a yaylım ateşi. Uzun, "Huzurunuzu biz bozduk özür diliyorum. Her şeye karıştık. Esnaf Sanatkarlar seçimine karıştık, Silivrispor seçimlerine, dernek seçimlerine karıştık. STK’lara karıştık, her şeye karıştık" dedi.

CHP'li Uzun'dan Özcan Işıklar'a yaylım ateşi
22 Mart 2019 - 09:31
Reklam

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, ilk mitingini yüzlerce kişinin katılımıyla Ortaköy’den başlattı. CHP'nin mevcut Belediye Başkanı ve tekrar adayı olan Özcan Işıklar'ın 5 yıldır meclis üyeliğini yürüten Devrim Uzun'unda katıldığı miting programında Uzun'un Işıklar için söylediği sözler yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. 


Uzun'un Özcan Işıklar için söylediği konuşmalar şu şekilde;


“5 yıldır Silivri Belediye Meclis Üyesiyiz. Örgütün seçtiği adamlardık. İyi ya da kötü Özcan Başkanla 5 yıl çalıştık. Yanlışlarımız, doğrularımız vardı. 10 gündür, izliyorum, vatandaşlarla konuşuyorum. Bir yerde bir sıkıntı var. Yapamadık demek ki, özür diliyorum. Bunu söylerken, vicdanı rahat bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Eşimin, çocuğumun, babamın helalliğini aldım buraya geldim. Bir şeyi unutmayın; ne kadar güçlü olursan ol, ne kadar paran olursa olsun, ne kadar yönetirim güç bende dersen de, bir şey var arkadaşlar. Halk bir şeyi istedi mi bunun önüne geçilmez, bu parayla da olmaz. 
 

“DALGA DALGA BÜYÜYECEĞİZ”

Paran çok olabilir, herkesi getirebilirsin, arabalara mazot koydurabilirsin, halkın seçtiği, örgütün seçtiği meclis üyelerini bozuk para gibi harcayabilirsin ama halk sana öyle bir tokat atar ki görürsün. Biz meclis üyesi olmak istemedik ama listelerde sıra gösterdi. Korku şu, ‘bu arkadaşlar ya Selami Bey’in yanına giderse.’  Diğer arkadaşlar da aynı düşünce de hepsiyle konuşuyorum. Hepsi bizimle beraber olacak. Tekrar söylüyorum, halkın önünde duramazsın. Silivri halkı bu süreci sağlıklı tamamlayacak. Silivri halkı şuna müsaade etmeyecek, ben buradaki insanların gözünde bu ışığı görüyorum, sokakta da gördüm. Silivri’nin kaderini bir Özcan Işıklar, bir Suna Göçengil, bir Doruk Bulut çizemez kapalı kapılar arkasında. Buna müsaade etmeyecek Silivri. Dalga dalga büyüyeceğiz göreceksiniz. 
 

DEVRİM UZUN MEYDAN OKUDU:
ELİNDE NE VARSA SÖYLE!


Hiçbir menfaatim hiçbir beklentim yok. Elimi vicdanıma koydum, halkı dinledim. 3-4 gün sonra bu iş farklı noktaya gidecek. Halk ittifakının Selami Değirmenci’yle kazanacağını göreceksiniz. Ben geldim ya, diğer arkadaşlarda gelecek göreceksiniz. Şimdi bizi itibar zayıflığına uğratmaya çalışacaklar. Bizimle ilgili kelimeler söyleyemeye çalışacaklar, elinde ne varsa söyleyeceksin ama bende de çok şey var. O yüzden bu işi ahlaklı yapacağız. Genel merkezin yaptığı hatayla Silivri’nin kaderiyle oynuyorlar. Martın sonu bahar olacak ama güvercinler uçacak. Laik Türkiye Cumhuriyeti’nde Silivri’ye nefes aldıracağız. 5 senedir konuşturmadı bizi aldık mikrofonu elimize uzadı, çok özür dilerim. 
 

UZUN: HUZURU BİZ BOZDUK!


Huzurunuzu bozduk özür diliyorum. Her şeye karıştık. Esnaf Sanatkarlar seçimine karıştık, Silivrispor seçimlerine, dernek seçimlerine karıştık. STK’lara karıştık, her şeye karıştık. Huzuru biz bozduk, şimdi de huzurumuzun devamı. Kimse kusura bakmasın, huzuru bozan bizdik. 
 

“PARTİNİN EVLATLARINI HARCADIN”

Şimdi bir belediye başkanı 10 yıldır yönettiği yerde neden mutabakat listesi yapar? Mutabakatı kim yapar? Güçlü birini yıkmak için farklı kutuptan gelen arkadaşlarla birinin elinden almak için, kazanmak için yapar. 10 yıldır belediye başkanı yapan çıktı dedi ki mutabakat yapıyorum. Partinin evlatlarını harcadın. Ne oldu bu insanları niye harcadın sormazlar mı neden diye! Benimle ilgili tasarrufu da şu, ‘Sizin genel merkezde il istemedi.’ Bir meclis üyesi olarak buradayım. Vicdanım rahat. Benimle ilgili gereğini yarın sabah yapın. Biz bu işi başaracağız, sizlerin gözünüzde kazanmayı görüyorum. Sayın başkan Çanta’daydı. İkinci amatörden birinci amatöre oradan süper amatöre çıkardım takımı ben. Borçlarla, senetlerle. Çantaspor’un atkısını almış üzerine, Çıkart o atkıyı boynundan. 3 kere şampiyon yaptım, yanıma gelmedin.” 
DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ise yaptığı konuşmada; “Dalga dalga geliyoruz” dedi. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x