Esen: 'Emaneti geri alacağız'

CHP Silivri İlçe Başkan Adayı Berker Esen ve yönetimi, gazetemize ziyarette bulundu. Kongre süreciyle ilgili açıklama yapan Esen, “Başarılı bir dönem geçirip, emanetimiz var o emaneti geri alacağız” dedi.  

Esen: 'Emaneti geri alacağız'
03 Ocak 2020 - 17:40
Reklam
Reklam

 
Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkan Adayı Berker Esen ve yönetimi, Pazar günü yapılacak olan kongre öncesinde Kasaba Medya İmtiyaz Sahibi Ahmet Ermiş’i ziyaret etti. Siyaset ve hizmet anlayışını Ermiş ile paylaşan Esen, “Tabandan tavana örgütlenmeyle partide çalışmalara başlayıp, partimizi büyüteceğiz. İnsanları partimize davet edeceğiz. Onlara sorumluluklar, görevler vereceğiz ve kendilerini ifade edebilmeleri için şans tanıyacağız. Kimisi eleştirecek kimisi düşüncelerini paylaşacak ama herkesin söz hakkı olacak” dedi.
 
“SİLİVRİ’Yİ ÖRÜMCEK AĞI GİBİ SARDIK”
“Delegelerimiz seçime gitmeden listemizi görmüş olacak, bizim kimseden gizleyecek bir şeyimiz yok” diyerek sözlerine devam eden Esen, “Biz olabildiğince temsiliyetleri göz önüne aldık. Olabildiğince yaş ortalaması genç olan bir yönetim anlayışıyla beraber, partinin hafızasını unutmayacağımız bir şekilde, gelenek bir yapı var parti içerisinde, hepimiz bir gelenekten geliyoruz. O bağı kopartmadan herkesin kendi alanında tecrübelerinin olduğu belli temsiliyetler var. Kimisi meslek gruplarında kimisi bölge temsiliyetleri anlamında herkesin temsil ettiği bir yapı var. Onlar burada söz bulacaklar, temsiliyet oluşturacaklar. Biz bu yapılarla birlikte dinamikleri hareketlendirip, CHP çok köklü bir parti, burada her yerde üyelerimiz var bizim. Sadece yapmamız gereken birbirimizi tanımıyormuşuz, artık tanıyoruz ve birbirimize sahip çıkacağız. Onları tetikleyeceğiz. Biz Silivri’yi zaten örümcek ağı gibi örmüşüz, şimdi seçmen bize muhalefet görevi verdi. Bu sorumlulukları yerine getirerek, kamuoyunun beklentilerini karşılayacak bir muhalefet anlayışıyla beraber, çözüm önerileri getireceğiz. Hep iktidarımız da, hem mevcutta çözüm önerileri getirip, Büyükşehir iktidarıyla da hizmet yarışına ortak olacağız. Büyükşehir iktidarını bizler temsil edeceğiz. Hizmet yarışına biz de dahil olacağız” şeklinde konuştu.  
 
“KİMSENİN TARAFI DEĞİLİZ”
Esen sözlerine şu şekilde son verdi;
“Başarılı bir dönem geçirip, emanetimiz var o emaneti geri alacağız. Bizler Silivri’yi tekrardan kazanan, CHP bayrağını belediyeye diken ekip olmak istiyoruz. Bizim iddiamız bu. Bunu da en genç ilçe başkanı olarak bunu yapmak istiyorum. Biz birlikte güçlüyüz. Biz kimsenin tarafı değiliz. Biz burada CHP’yi temsil eden kadrolar oluşturacağız. Biz burada partiye yakışan şekilde bir yönetim anlayışında olacağız.”
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Ahmet Ermiş, genç ve dinamik bir kadroyla yola çıkan Esen’e başarılar dileyerek, bir sonraki ziyaretini ilçe başkanı olarak yapmasın temennisinde bulundu.  


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Silivri'de iki araç kafa kafaya çarpıştı: 3 yaralı
Silivri’de iki araç kafa kafaya çarpıştı: 3 yaralı