Eski Başkan CHP'li meclis üyelerini eleştirdi

Silivri Belediyesi geçmiş dönem Başkanı Hüseyin Turan, bugün Silivri meclisinde yaşanan İBB yatırımlarına yönelik tartışmalara gönderme yaparak, sosyal medya hesabından paylaştığı 'az söz çok iş' sözleri gündeme oturdu.

Eski Başkan CHP'li meclis üyelerini eleştirdi
02 Aralık 2019 - 12:44 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 13:13
Reklam
Reklam

Silivri Belediyesi Aralık Ayı Meclisi 1. oturumu bugün gerçekleştirildi.

Meclis görüşmeleri sırasında CHP gurubundan geçmişte AK Partili olan İBB'nin Silivri'ye yeteri kadar hizmet yapmadığı eleştirilerine AK Partililer tepkisi gösterdi. Meclis çatısı altında yaşanan sert tartışmalara geçmiş dönem Belediye Başkanlarından AK Partili Hüseyin Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Turan, kendi sosyal medya hesabından CHP'li üyeleri hedef alan ‘az söz çok iş' paylaşımı ilçe gündemine oturdu. son 10 sene Silivri'yi yönetememişler diyerek görüşlerini paylaşan eski başkanın sözleri şu şekilde:

“Bugün, 2 Aralık 2019 tarihli Silivri Belediye Meclisini hayretle izliyorum. CHP'li Meclis Üyeleri son 10 sene Silivri'yi yönetmemişler, Silivri 2009-2019 hiç yaşamamış gibi konuşuyorlar! Uzaydan biri yönetti Silivri'yi, hatta ilk uzaylı Silivri'de görüldü!

2004-2009 döneminde yapılan yatırımları çok basit, gökten yağdı düştü gibi basitleştirme konuşmaları…

Bir anı; 2006 yılı, Büyükşehirde Belediye Başkanları Toplantısı, İstanbul'dan bir AK Partili İlçe Belediye Başkanı aynen şunu söyledi İBB Başkanı Kadir Topbaş'a: “Sayın Başkanım Silivri'ye yaptığınız yatırımlardan bizim ilçeye de istiyoruz… İBB Başkanı bu söze şöyle cevap verdi: “Siz de Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan gibi projeleri üretin, hazırlayın getirin size de yapalım, öyle armut piş ağzıma düş yok!”

Şunu söylemek istiyorum 10 yıl Silivri'yi yöneten CHP'li Belediye Başkanı İBB Başkanımızla arası çok iyiydi, hangi projeyi hazırladı da İBB yapmadı? Hazırladıkları proje olmadığı gibi, mevcut kazanımlar da geri gitti, Silivri CHP'li belediye döneminde...

Son söz; 2004-2009 arasında Silivri'ye yapılan yatırımların yarısını İBB CHP'li Meclis üyeleri Silivri'ye getirsinler biz de isimlerini vererek (14 Meclis üyesinin) Teşekkür edelim. Saha sizin, top sizde… Hadi bakalım… Az söz, çoooookkk iş...”

Haber / Ahmet Ermiş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 saat sonra denizden sağ olarak çıkartıldı
4 saat sonra denizden sağ olarak çıkartıldı