İstanbul İl Başkanı Belli Oluyor

Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi, teşkilatlanma çalışmalarına başladı.

İstanbul İl Başkanı Belli Oluyor
08 Ocak 2020 - 10:25 - Güncelleme: 08 Ocak 2020 - 10:29
Reklam
Reklam

Ahmet Ermiş / Özel Haber
Gelecek Partisi Teşkilatlanma Başkanı Nedim Yamalı, geçtiğimiz günlerde “10 ilde kadrolarımız hazır, Ocak Ayı sonuna kadar da 30 ilde teşkilatlanma çalışmalarımız tamam. Büyük kongre en geç Temmuz ayında yapılacak” demişti.

AK Parti’den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde 12 Aralık 2019’da kurulan Gelecek Partisi teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi. Nisan ayına kadar 41 ilde örgütlenmeyi hedefleyen yeni partide, il başkanları bu hafta atanmaya başlayacak. Gazeteci Ahmet Ermiş’in edindiği bilgiye göre bugün ataması yapılacak olan ilk İstanbul, Ankara, Konya, Adıyaman ve Şanlıurfa İl Başkanları’nın isimleri kamuoyuna duyurulacak.
Bugün ataması yapılacak
Özellikle İstanbul’da ‘İl başkanı kim olacak’ konusu merak edilirken haber müdürümüz Ahmet Ermiş’in ulaştığı o ismin bugün ataması yapılarak netlik kazanmış olacak. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren birçok önemli görevlerde bulunmuş aslen Osmaniyeli olan İsa Mesih Şahin’in Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son olarak 2014-2018 dönemi Kadıköy’de İlçe Başkanlığı yapmış İsa Mesih Şahin’in bugün ismi kamuoyuna duyurularak ataması yapılacak. Şahin, Kasım ayında AK Partiden istifa ederek Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Ekipte Metin Karakaş’ta olacak

Bölgemizin yakından tanıdığı siyasetçi Metin Karakaş’ında İstanbul İl yapılanmasında görev alacağı konuşuluyordu. Görevi merak edilen bir başka isim Karakaş’ın ise İstanbul İl Başkanlığında Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Yardımcısı olması bekleniyor. AK Parti’den istifa eden Metin Karakaş’ta Gelecek Partisinin Kurucular Kurulunda yer alıyor.

İSA MESİH ŞAHİN KİMDİR?

İsa Mesih Şahin, 1982 yılında Osmaniye’de dünyaya geldi. İlk ve Ortaöğretimini Osmaniye İmam Hatip Lisesi ve Osmaniye-Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesinden tamamladı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Siyasete 2003 yılına AK Parti Kadıköy Gençlik Kollarında başladı. 15 yıldır Kadıköy’de; Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Ana Kademe İlçe Başkan Yardımcılığı ve 2 defa SKM Bakanlığı görevlerini yürüttü. 2014-2018 yılları arasında Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini yaptı.

AK Parti’nin en önemli projelerinden birisi olan Siyaset Akademesi’nde 2010 Yılı İstanbul Bölge Birincisi oldu, ödülünü AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alma onurunu yaşadı.

Kadıköy’de kendisine ait hukuk bürosunda serbest avukatlık yapan Şahin, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li Kırkıcı, Başkan Yılmaz'a yüklendi
CHP'li Kırkıcı, Başkan Yılmaz'a yüklendi
MHP'li Aşkın: "Bizim derdimiz Silivri"
MHP'li Aşkın: "Bizim derdimiz Silivri"