Kanal İstanbul'a vatandaştan destek

İstanbul'a nefes olacak yeni hayat alanları açması planlanan, Boğaz'daki deniz trafiğini rahatlatacak Kanal İstanbul projesine karşı çıkan CHP'lilerin başlattığı imza kampanyası vatandaştan sert tepki gördü. 

Kanal İstanbul'a vatandaştan destek
30 Aralık 2019 - 11:07
Reklam
Reklam


Kanal İstanbul'a sahip çıkan vatandaşlar, projenin Türkiye'ye çok şey kazandıracağını söyledi. İşte görüşler:
Aslan Elmas: Proje, hem inşa sürecinde hem de tamamlandıktan sonra yeni iş imkanlarıyla gelir imkanı yüksek iş olanaklarına imkan sunacaktır. Cumhurbaşkanımız'ın da dediği gibi kendi su yolumuzu yönetmemize imkan tanıyarak daha güvenli ve yaşanabilir bir gezi rotası oluşacaktır.
Mustafa Altınkök: Dünyanın en önemli projeleri arasında yer alacak olan Kanal İstanbul, ekonomik olarak piyasaya ciddi bir hareketlilik getirdi. Silivri'de son bir hafta içerisinde tapuda yapılan alım satımlara bir baksanız net tabloyu daha iyi görebiliriz. Ama bunu fırsat bilerek piyasada merdiven altı dediğimiz emlakçıların da durumdan vazife çıkarttığını duyuyoruz. Devletimizin bu süreci çok iyi işlemesini arzu ediyorum. İstanbulumuz'a, Türkiyemiz'e hayırlı uğurlu olsun.
Salih Karakan: Silivri'de 30 yıldır gayrimenkul sektöründe işletmeciyim. Projenin ismi daha ilk açıklandığı günlerde bile bölgemizin katma değeri birden başka bir boyut kazandı. Hem arsa sahipleri hem de yatırımcıların beklediği müjdeli haberin Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandığı an itibariyle telefonlarımızın kilitlendiğini söyleyebilirim. Resmen ekonomimize can suyu oldu. Milletimizin için büyük bir gurur abidesi olacak inşallah.
Dilek Eser: Dünya basınında her gün onlarca detayı işlenen projenin hayata geçmesi ülkemiz için çok büyük bir kazanımdır. Özellikle Cumhurbaşkanımız'ın bu konudaki kararlı duruşunu takdir etmek gerekiyor.

PROJE ÜRETEMEYEN CHP KENDİSİNE GÜNDEM ARIYOR
Derya Aslan: Projenin bu şekilde yeniden gündeme gelmesinin tek nedeni CHP'nin İBB üzerinden gündemde kalma çabası. İstanbul'a zararı varmış gibi kamuoyunu etkileyip projeyi engellemeye çalışıyorlar. Marmaray'a, yeni havalimanına, 3. köprüye ve diğer projelere de karşı çıktılar. Ama sonrasında bu projelerin ne kadar önemli ve yararlı olduğunu gördüler. Proje üzerinden gündemde kalmak proje üretmeyen CHP'ye yakışmıyor.

-SABAH

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x