Kızılay'dan engelli hayvanlara bir kamyon yardım

Türk Kızılay’ı, koronavirüs salgını nedeniyle bağışların düştüğü Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Koruma Derneği’ne bir kamyon keçe ve kırpıntı yardımında bulundu.

Kızılay'dan engelli hayvanlara bir kamyon yardım
31 Mart 2020 - 17:32
Reklam

İstanbul Silivri’de 5 bin metrekare açık alanda 400’ü aşkın engelli kedi ve köpeğin bakıldığı Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Koruma Derneği’ne Türk Kızılay’ı bir kamyon yardımda bulundu. Koronavirüs nedeniyle yardımların düştüğünü belirten Dernek Başkanı Zühal Kadıoğlu, Türk Kızılay’ına teşekkür etti.  


“Türk Kızılay’ı olarak yıllardır buraya mama, bez, kırpıntı sünger, kırpıntı yatak ve kırpıntı kumaş yardımlarında bulunmaya çalışıyoruz” diyen Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “Koronavirüs nedeniyle ulaşımı zor olan, insanların kendi dertleriyle mücadele ettiği bir dönemde Kızılay olarak yine sahalardayız. İnsanlarımıza yaptığımız destekler gibi buradaki özel hayvanlarımızın da yanında olmak için geldik. Şuanda bir kamyon kırpıntıyı getirdik, daha sonra mama takviyelerini yapmaya çalışacağız. Her zaman tüm canlıların yanında olmaya çalışan Türk Kızılay’ı olarak bizde sahadayız” dedi. 

‘KIZILAY TALEBİMİZE CEVAP VERDİ’
Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Zühal Kadıoğlu ise Kızılay’a teşekkür ederek, “Türkiye’de ve Dünya’da olmayan sayıda felci hayvan popülasyonu var burada. Derneğimizin kurulduğu andan itibaren Kızılay ile iş birliği protokolü imzaladık ve her anda bizim yanımızda oldu. Bize özellikle hayvanların altına koymamız için battaniye, kırpıntılar, mama bu konuda destek oldular. 5 gün önce instagramda bir ilan paylaştık. Burada hem temizlik malzemesi, battaniye ve kırpıntılara ihtiyacımız var diye. Hemen Ercan Bey sağ olsun, Kızılay ile beraber talebimize cevap verdi ve ‘Biz geliyoruz’ dedi. Bir kamyon bize keçe ve battaniyeyle geldiler. Bu bizim için 3 aylık ciddi bir sorunun çözümü demek. Koronavirüs sırasında insanların gelmesi zor olacağı ve bağışların düşeceği için bu açıdan bize büyük bir destek oldular. Bizimde giderlerimizi azaltacak bir şey bu. Kızılay sadece insanların değil, bütün canlıların yanında. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz, kurulduğumuz andan beri devamlı iletişim halindeyiz. Herkesin desteklerini bekliyoruz. Çünkü yaşam sadece insanlardan ibaret değil. Hep beraber bütün canlıların yaşayacağı güzel bir dünya olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.
 


Editor:  Yörünge Haber

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x