Yazıcı'dan "uygun bir yer değil" çıkışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) deprem toplanma alanı olarak Silivri'deki Selimpaşa Mezarlığı'nı belirledi. AK Parti İBB ve Silivri Meclis Üyesi Celalettin Yazıcı, mezarlığın deprem toplanma alanı olarak belirlenmesine tepki gösterdi.

18 Eylül 2020 - 16:15
Reklam

Meclis Üyesi Yazıcı, İBB Meclis toplantısında İBB Meclis Başkanlığı'na soru önergesi vererek " Bu, Aziz Nesin'in hikayelerine konu olacak trajikomik bir durum. Selimpaşa Mezarlığı deprem toplanma alanı olarak hiç uygun bir yer değil" ifadelerini kullandı.

"Acemice ve özensiz yaklaşan bir anlayış"

Bırakınız orada halkı toplamayı cenazelerimizi defnetmek için bile boş alan yok. Mezarlık dolu. Bu yüzden Selimpaşa'da vefat eden vatandaşlarımız en yakın başka mezarlıklara defnedilmekte. 860 kilometrekarelik bir alana sahip olan Silivri'de iskana açık olan alan sadece yüzde 15. Diğer bir deyişle yüzde 85 boş alan mevcut. Onca boş alan varken insanları mezarlıklarda toplamayı planlamak, barındırmak hangi sosyolojik ve psikolojik gerekçe ile açıklanabilir? Daha da acı olanı 'en önemli önceliğimiz' dediği bir konuya böyle acemice ve özensiz yaklaşan bir anlayış, acaba İstanbul'u nasıl yönetebilir? İstanbul'un diğer önemli sorunlarını çözmekte ne kadar mahirdir” dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hazal Tektaş kimdir? Hazal Tektaş cinayeti ne zaman gerçekleşti?
Hazal Tektaş kimdir? Hazal Tektaş cinayeti ne zaman gerçekleşti?
Silivri'de fabrika yangını: 4 yaralı
Silivri'de fabrika yangını: 4 yaralı