Akgün'e tehdit, Ermiş'e hakaretler!

Gazeteci İrfan Ermiş’in 26 Mart 2019 tarihinde yorungehaber.com’da kaleme aldığı “Hasan Akgün’ü çok ararsınız” başlı yazıya AK Partililer hakaret yağdırdı. Gazetenin sosyal medya hesabı Facebook’ta ağır hakaretlerde bulunan AK Partililer’in eleştiriye yönelik tahammülsüzlüğü şaşırttı.

Akgün'e tehdit, Ermiş'e hakaretler!
29 Mart 2019 - 18:19
Reklam

AKGÜN’Ü TEHDİT Mİ EDİYORLAR?

“Mevlüde Aydınalp Tekir” ismindeki kişinin CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Hasan Akgün’ü ölümle tehdit etmesi tepkilere neden oldu. Sosyal medya kullanıcısı bu kişinin “Pazartesi öğlen namazına Hasan Akgün’ün cenazesi var. Duyduk duymadık demeyin. Taziye ziyareti AK Parti ilçe başkanlığında kabul edilecektir” şeklinde yorum bırakması tehdit olarak algılanmasına sebep oldu.

ERMİŞ: SALDIRGAN YORUMLAR TEDİRGİN EDİYOR

Yaklaşık 130 kişinin organize olarak adeta “talimat ile” yorum yaptığı köşe yazısında İrfan Ermiş hakaret yağmuruna tutuldu. Çeşitli iftiralarda da bulunan AK Partililerin tahammülsüzlüğü dikkat çekti. Ermiş, “Bu bölgede 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Bölgenin siyasi hafızası beni çok iyi tanır. Saldırgan tavırlar içerisinde hücum etmeleri tehlikenin de habercisi niteliğinde. Yazdığım yazıda herhangi bir hareket yok iken, herhangi bir iftira yok iken, meslek sınırları içerisinde yaptığım bir eleştiriden dolayı sosyal medyada hakaret dolu saldırıya maruz kaldığımdan dolayı tedirgin oldum. AK Parti’ye gönül vermiş binlerce kişi ve seçmenle bu kişilerin aynı fikirde olduğunu düşünmüyorum” dedi.        

YARGI SÜRECİNİ BAŞLATIYORUZ

Ermiş, hakaretlerle ilgili yargıya başvuracağını belirterek, “Hoşgörü sınırlarından uzak, tahammülsüz ve hunharca bir yöntemle yapılan saldırıyı kabul etmiyorum. Köşe yazımda tek bir hakaret olmamasına rağmen hakaret yağmuruna tuttular. Pazartesi günü gereken müracaatı yapacağım” diye konuştu.

ERMİŞ'İN KÖŞE YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

TEHDİT VE HAKARETLERİN YAPILDIĞI SOSYAL MEDYA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN 


 


Editor:  Yörünge Haber

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Proje Volkan Yılmaz'dan onay İBB'den
Proje Volkan Yılmaz'dan onay İBB'den
Özkan Kerimoğlu, doktora unvanı aldı
Özkan Kerimoğlu, doktora unvanı aldı