İyi Parti'yi Seçimlere Taşıyacak Kadro Şekillenecek

İyi Parti 2. Olağan Kurultayı, Meral Akşener karşısında bir son dakika sürprizi olmazsa genel başkanlık koltuğu için “tek aday” ile düzenlenecek. Kurultayda gözler partiyi gelecek seçim süreçlerinde yönetecek kadro seçimine çevrili olacak

İyi Parti'yi Seçimlere Taşıyacak Kadro Şekillenecek
17 Eylül 2020 - 11:10
Reklam

İyi Parti 2. Olağan Kurultayı, Meral Akşener karşısında bir son dakika sürprizi olmazsa genel başkanlık koltuğu için “tek aday” ile düzenlenecek. Kurultayda gözler partiyi gelecek seçim süreçlerinde yönetecek kadro seçimine çevrili olacak.

Türkiye siyaset sahnesinde, merkez sağ siyaset çizgisinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) içerisinde tüzük değişikliği ve genel başkan değişimi sağlanamaması üzerine ortaya çıkmış olan İyi Parti, üçüncü yaşını yeni yönetim kadrosuyla karşılayacak. Kuruluş sürecinde MHP’de liderlik iddiasına sahip Koray Aydın ile Ümit Özdağ’ın geri plana çekilmeyi kabul etmesiyle Meral Akşener’in genel başkanlık koltuğuna oturduğu İyi Parti, 20 Eylül Pazar günü yapılacak kurultayında gelecek genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri süreçlerini yürütecek yönetimini oluşturacak.

İyi Parti, 25 Ekim 2017’de kuruluşundan bugüne tüzük değişikliği gerekçesi de dahil olmak üzere gelecek Pazar günü beşinci kurultayını gerçekleştirmiş olacak. Kurultay, salgın nedeniyle açık hava koşullarında Anka Altınpark’ta yapılacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hazal Tektaş kimdir? Hazal Tektaş cinayeti ne zaman gerçekleşti?
Hazal Tektaş kimdir? Hazal Tektaş cinayeti ne zaman gerçekleşti?
Silivri'de fabrika yangını: 4 yaralı
Silivri'de fabrika yangını: 4 yaralı